کاهش درد رابطه زناشویی با ۳ روش تخصصی و مناسب[+۱۸]

admin admin
5,214 بازدید
کاهش درد رابطه زناشویی - tboka

کاهش درد رابطه زناشویی – انتظار میرود رابطه زناشویی برای زن و شوهر بسیار لذت بخش باشد، اما در بعضی افراد، رابطه جنسی متواند دردناک، ناراحت کننده و ناخوشایند انجام شود. درد در طول رابطه جنسی می تواند به علت مسائل جسمی، هورمونی، عاطفی و یا روانی باشد.

در جهت کاهش درد رابطه زناشویی و یا هر گونه مشکل هاد، را با پزشک متخصص در میان بگذارید. اگر استرس یا هیجان بیش از حد حال شما را بد تر میکند، به صورت ریلکس و عاشقانه با پارتنر یا شریک جنسیتان در میان بگذارید و در رابطه با میل جنسی تان با او  گفتگو کنید. وقت خود را بیشتر بر روی آماده کردن فرد مقابل قبل از رابطه جنسی بگذارید و پوزیشن های مختلف را در زمان رابطه امتحان کنید. میتوانید این کاررا متوقف و دوباره امتحان کنید.

مطلب پیشنهادی:چند روش برای افزایش میل جنسی زنان و مردان

روش اول: به دنبال مشاور حرفه ای باشید.

۱- با دکتر خود در جهت کاهش درد رابطه زناشویی صحبت کنید.

کاهش درد رابطه زناشویی - tboka

یک قرار ملاقات با پزشک مراقبت های اولیه خود بگذارید. قبل از آنکه پیش دکتر بروید لیست مضوعاتی که میخواهید بیان کنید بنویسید تا به همه آنها در کنار دکتر بپردازید. آماده باشید تا بتوانید درباره چگونگی دردناک بودن رابطه زناشویی تان با او صحبت کنید. در مورد درمان های احتمالی در رابطه با کاهش درد رابطه زناشویی بپرسید. با توجه به تشخیص بالقوه، ممکن است دکتر شما همچنین آزمایشاتی از قبیل : آزمایش خون را از شما بخواهد.

+در نظر داشته باشید که:

 • به عنوان مثال، اندومتروز یک حالت پزشکی دردناک است که می تواند زنان را تحت تاثیر قرار دهد و باید توسط یک پزشک تشخیص داده شود. اگر درمان نشود، این میتواند بانوان را با مقاربت دردناک مواجه کند.
 • سایر علل پزشکی رابطه زناشویی دردناک شامل اگزما در مناطق حساس، واژینیسموس یا اسپاسم در مهبل (واژن)، بیماری التهابی لگن، کیست تخمدان یا اثر زخم از جراحی باشد.

۲- توضیح دهید که چه نوع دردی دارید.

کاهش درد رابطه زناشویی - tboka

انواع مختلف درد ممکن است مسائل خاصی را نشان دهد. اگر هنگام مقاربت درد میکشید به دکتر بگویید و بگویید چه نوع دردی را شما احساس میکنید. بعضی از سوالاتی که ممکن است بخواهید پاسخ دهید عبارتند از:

 • آیا درد در هنگام دخول اتفاق می افتد و یا فقط در هنگام حرکت آلت در واژن رخ میدهد؟
 • آیا درد بعد از رابطه جنسی ادامه دارد؟
 • آیا درد ضربانی، سوزشی یا تیر کشیدنی است؟
 • آیا این درد جدیدا اتفاق افتاده یا یک حالت قدیمی است؟

۳- هر گونه اختلال هورمونی را بیان کنید.

کاهش درد رابطه زناشویی - tboka

اگر از کمبود (یا فزونی) تستسترون، استروژن یا هورمون دیگری رنج می برید، این می تواند سطح لذت و درد در طول رابطه جنسی را تحت تاثیر قرار دهد. با پزشک خود در مورد گزینه های درمان احتمالی برای اصلاح هر گونه مشکلات هورمونی صحبت کنید. آنها ممکن است یک کرم، یک حلقه دارویی، داروهای خوراکی یا یک پچ درمان پیشنهاد کنند.

+بیشتر بدانید:

 • برخی از این درمان ها می توانند بسیار موفق باشند و تا ۷۵ درصد از بیماران بیان می کنند که کاهش درد رابطه زناشویی برایشان اتفاق افتاده است.
 • یائسگی، تولد، تغذیه با شیر مادر و سندرم تخمدان پلی کیستیک می تواند بر هورمون های شما تأثیر بگذارد، و میتواند منجر به درد در رابطه جنسی شود.

۴- هر گونه عفونت را درمان کنید.

کاهش درد رابطه زناشویی - tboka

اگر شما هر گونه بیماری انتقال داده شده از رابطه جنسی (STD) دارید، قبل انجام مقاربت جنسی با صحبت کردن با دکترتان برای رابطه برقرار کردن دوباره اطمینان حاصل کنید. همچنین اگر از هر گونه عفونت تناسلی رنج می برید، به دنبال درمان باشید زیرا ممکن است باعث خشکی و درد در طول رابطه جنسی شود.

+جهت اطلاع بیشتر در ین زمینه:

 • به عنوان مثال، مردان و زنان می توانند از مبتلا شدن به یک بیماری مثانه رنج ببرند، که یک عفونت مثانه  می تواند باعث درد در هنگام مقاربت شود. یکی دیگر از علل رایج، عفونت مجاری ادراری (UTI) است. جهت گرفتن نسخه برای درمان، به دکتر خودتان را نشان دهید.

۵- برای درمان فیزیکی بدنی اقدام کنید.

کاهش درد رابطه زناشویی - tboka

اگر قبلا آسیب داشته اید، سپس کار با فیزیکال تراپیست میتواند به افزایش حرکتی و انعطاف پذیری در بدنتان کمک کند. این تغییرات به کاهش درد رابطه زناشویی کمک میکند. افراد سالمند ممکن است فیزیوتراپی را نیز مفید بدانند، به خصوص اگر از حالت عصبی رنج می برند.

روش دوم: کاهش استرس هنگام رابطه زناشویی

۱- آرام باشید.

کاهش درد رابطه زناشویی - tboka

یک نفس عمیق بکشید، بر ورود هوا به داخل بینی و بیرون آمدن از دهان خود تمرکز کنید. چند تا حرکت کششی یوگا را قبل از رفتن به بیرون یا گذراندن وقت با کسی انجام دهید. کلمه “من آرامش دارم” را تا وقتی که استرس ازوجودتان بیرون برود تکرار کنید. اگر استرس داشته باشید، شما احتمالا تنش را درخود حفظ خواهید کرد و رابطه جنسی را کمتر لذت بخش خواهید کرد.

+جهت اطلاع بیشتر:

 • بعضی وقتها صدا دادن به ترس هایتان میتواند کمک کننده باشد. شما ممکن است به شریک زندگی خود بگویید، “من در مورد این دست پاچه هستم، بنابراین ممکن است نیاز به استراحت بیشتر داشته باشم.”

۲- درست کردن یک محیط آرام بخش برای خودتان

کاهش درد رابطه زناشویی - tboka

سعی کنید رابطه جنسی را در محیطی انجام دهید که در آن شما می توانید تمام تمرکز و انرژی خود را بر شریک خود تمرکز کنید. صدا های خارجی و هواس پرت کننده را کم کنید. گوشی موبایلتان را خاموش کنید. اطمینان حاصل کنید که زمان سکس وقفه ایجاد نکنید. تلقین کردن یک محیط آرام در شما میتواند آرامبخش درونی شما شود.

+بدانید که:

 • شما در مورد اینکه چه محیطی آرامبخش شماست فکر خواهید کرد. بعضی ها روشنایی کم با شمع را ترجیح میدهند، در حالی بعضی دیگر موسیقی مورد علاقه شان را در بک گراند سکس دوست دارند.

۳- با شریک جنسی خود در این رابط گفتگو کنید.

کاهش درد رابطه زناشویی - tboka

شما ممکن است فکر کنید که داشتن مکالمه جنسی با شریک زندگی تان غیر رومانتیک باشد، اما صحبت نکردن در مورد آن میتواند برایتان خیلی مضر باشد.

اگر قبل از داشتن رابطه جنسی در مورد آنچه دوست دارید صحبت کنید، شما به احتمال فراوان دوست داشتن ها یا نداشتن هایتان در هنگام رابطه جنسی به خوبی ابراز خواهید کرد. همچنین مرز های جنسی یکدیگر را قبل از رابطه جنسی خواهید فهمید و این میتواند به داشتن رابطه زناشویی خوشایند کمک کند.

+جهت اطلاع بیشتر:

 • به عنوان مثال، ممکن است بگویید: “من دوست دارم رابطه جنسی را در ابتدا آرام شروع کنیم” یا “اگر برق خاموش باشه هنگام رابطه احساس راحتی بیشتری دارم”.
 • اگر شما بعضی از مشکلات بهداشتی، مانند اندومتریوز را دارید، ایده خوبی است که شریک زندگی خود را در مورد این نیز آگاه سازید. مشکل را باز کنید و از رد کردن آن توسط همسرتان نترسید. شریک زندگیتان ممکن است بتواند راه هایی برای ایجاد رابطه بهتر برای شما ایجاد کند.

۴- مراقب جسم خود باشید.

کاهش درد رابطه زناشویی - tboka

اگر به درستی غذا مصرف کنید، ورزش کنید، و خواب کافی داشته باشید، شما قادر به داشتن بهترین رابطه جنسی و موجب کاهش درد رابطه زناشویی میشوید.

رابطه زناشویی می تواند شبیه تمرین باشد که ممکن است بدن شما را به محدودیت های خود برساند. اگر سالم نیستید، این میتواند علت رابطه زناشویی دردناک در شما باشد یعنی بدن شما میتواند به سکس جواب دردناکی دهد. سعی کنید یک رژیم متعادل داشته باشید. حداقل سه بار در هفته ورزش یا تمرین داشته باشید. حد اقل ۸ ساعت خواب شبانه غیر مختل داشته باشید.

+در ضمن بدانید:

 • غذای سالم خوردن و کاهش وزن تقریبا میتواند با کاهش علائم سندروم تخمدان پلی کیستیک همراه باشد. برای آقایان، از دست دادن وزن می تواند سطح تستوسترون را متعادل سازد و منجر به عملکرد بهتر جنسی می شود.
مطلب پیشنهادی:خرید کاندوم با کیفیت و با قیمت مناسب

روش سوم: کاهش درد رابطه زناشویی

۱- شروع آرامی داشته باشد.

کاهش درد رابطه زناشویی - tboka

زمانی برای قبل، هنگام و بعد رابطه زناشویی با شریک جنسی تان داشته باشید. عجله کردن در بعضی چیز ها میتواند باعث بالا بردن سطح استرس تان شود، که میتواند درد را در حین رابطه زناشویی افزایش دهد. زمانیکه رابطه جنسی دارید، برای پیدا کردن اینکه چه چیزی لذت بیشتری به همسرتان میدهد پیدا کنید و همچنین از ابراز خواسته هایتان به همسر نترسید.

+جهت اطلاع بیشتر:

 • اگر سکس دردناک است، هیچ چیز اشتباهی در توقف آن در آن لحظه و انجام آن در قرار دیگر وجود ندارد.

۲- رابطه جنسی بیشتری داشته باشید.

کاهش درد رابطه زناشویی - tboka

این حرف ممکن است  برای شما عجیب و غریب باشداما در اغلب موارد مشغول شدن در رابطه جنسی می تواند بدن شما را به روند بیشتر مورد استفاده قرار دهد، و باعث کاهش درد رابطه زناشویی شود. برای برخی از مردان و زنان، اندام های جنسی اگر تحریک نشوند ممکن است از جهات مختلف نحیف شوند و از این رابط رنج ببرند.

داشتن مقاربت از این امر جلوگیری می کند و جریان خون را به ناحیه تناسلی افزایش می دهد. فعال بودن در رابطه جنسی، در روشی امن، همچنین می تواند برخی از ترس و استرس مرتبط با رابطه جنسی که موجب درد میشود را کاهش دهد و همچنین موجب کاهش درد رابطه زناشویی می شود.

۳-مشغول بازی رابطه جنسی شوید.

کاهش درد رابطه زناشویی - tboka

حداقل ۲۰ تا ۳۰ دقیقه به خود برای بازی جنسی با همسرتان وقت دهید، همانطور، این میتواند وقت میانگین برای تحریک کردن همسرتان و آماده کردن او برای سکس باشد. از وقت به دست آمده به عنوان فرصت برای اطمینان حاصل کردن از اینکه شریک جنسی تان از لحاظ جسمی و ذهنی آماده است استفاده کنید. با انواع مختلف لمس کردن آزمایش کنید تا کشف کنید که چه چیزی برای هردوی شما بهتر است.

+جهت اطلاع بیشتر:

 • به عنوان مثال، سعی کنید درجه های مختلف فشار لمسی را امتحان کنید. نرم لمس کردن را با لمس کردن با فشار را با هم درآمیزید.

۴- از مایع روان کننده استفاده کنید.

کاهش درد رابطه زناشویی - tboka

به عنوان بازی رابطه جنسی، شما به احتمال فراوان روان کننده برای شریک جنسی تان و خود به خوبی اعمال میکنید. روان کننده برای واژن مبتنی بر آب می تواند به طور مستقیم بر روی مهبل (واژن)، چوچوله و آلت تناسلی قرار گیرد، چند قطره معمولا برای کاهش اصطکاک و درد (کاهش درد رابطه زناشویی) کافی است. همچنین مرطوب کننده های واژن وجود دارد، که رطوبت و تسکین دهندگی را برای چندین روز فراهم میکند.

+جهت اطلاع بیشتر برای راهکار بیشتر:

 • بسیاری از افراد در صورت داشتن رابطه جنسی با کاندوم، به ویژه روانکاری را مفید می دانند.

۵- پوزیشن های جنسی مختلفی را امتحان کنید.

کاهش درد رابطه زناشویی - tboka

انواع پوزیشن های جنسی را برای یافتن لذت بخش ترین و دارای پایین ترین درد برای خود و همسرتان امتحان کنید. پوزیشن در عکس بالا دخول کم عمق را فراهم میکند که این میتواند برای بانوان راحت باشد. همچنین این پوزیشن قابل کنترل برای هر دو نفر نیز میباشد.

+بدانید که:

 • برای کاهش درد ستون فقرات، کارشناسان پزشکی اغلب پوزیشن علامت مسیح را توصیه میکنند، زیرا به فرد اجازه میدهد تا یک چیز نرم یا حوله را بتواند زیر انحنای ستون فقرات برای پشتیبانی از کمر بگذارد.

۶- توقف سکس اگر احتیاج باشد.

کاهش درد رابطه زناشویی - tboka

اگر در هر لحظه در طول رابطه جنسی احساس درد و تمایل به توقف داشتید، و سپس به پارتنر جنسی خود بگویید و در آن لحظه جداشوید. جهت خوشایندی شریک جنسی تان فشار را در خود نگه ندارید تا او به لذتش برسد. با احساسات و همکاری با یکدیگر در ارتباط باشید، تا یکبار دیگر تحت شرایط بهتر سعی کنید رابطه بهتر داشته باشید.

۷- اجتناب از هرگونه محرک سوزش

کاهش درد رابطه زناشویی - tboka

کاهش درد مقاربتی – اگر متوجه قرمزی، خارش، یا سوزش بلافاصله درحین یا بعد از رابطه جنسی شدید، ممکن است شما در معرض یک شی تحریک کننده سوزش قرار گرفته اید. برخی افراد حساسیت به لاتکس دارند، که باعث میشود آنها نسبت به کاندوم های خاص واکنش نشان دهند. بعضی از زنان حتی حساسیت به اسپرم دارند. برای هر دو مردان و زنان، استفاده از اسپرم کش ها یا برخی از روان کننده ها همچنین می تواند باعث محرک سوزش شود.

+جهت اطلاع بیشتر:

 • اگر فهمیدید بعضی از کالاها موجب سوزش پوست تان میشوند، شما میتوانید از آن اجتناب کنید و یا یک محصول بهتر جاگزین آن کنید. به عنوان مثال، افراد مبتلا به آلرژی لاتکس اغلب از کاندوم های طبیعی پوست غشاء گوسفندی استفاده می کنند.

ممنون از توجه شما به این مقاله | فروشگاه اینترنتی تیبوکا

منبع:

ویکی هاو

دسته بندی رفتار و روابط زناشویی زن و شوهر
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

2 پاسخ به “کاهش درد رابطه زناشویی با ۳ روش تخصصی و مناسب[+۱۸]”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت
× مشاوره قبل از خرید